Od 1 marca prowadzimy zbiórkę potrzebnych rzeczy dla osób dotkniętych wojną na Ukrainie 🇺🇦
Podukty, które zbieramy:
➡️leki przeciwbólowe,
➡️bandaże, opatrunki, plastry,
➡️folie termiczne,
➡️koce, ręczniki (nowe),
➡️śpiwory, karimaty,
➡️środki higieniczne (szampony, mydła, pasty do zębów i szczoteczki do zębów, żele do mycia ciała, podpaski, pieluchy w różnych rozmiarach, szczotki do włosów, chusteczki, papiery toaletowe),
➡️prowiant suchy i żywność posiadająca długi termin ważności (w puszkach),
🔋baterie, powerbanki.
Nie zbieramy ubrań!
Wszystkie artykuły można przynosić do gabinetu pedagoga i logopedy.
👉 Zbiórkę koordynują p. Ania ChK i Ania K.
Większości z nas luty kojarzy się przede wszystkim z walentynkami oraz czasem karnawałowych zabaw. Mało kto wie jednak, że 21 lutego obchodzimy Międzynarodowy Dzień Języka Ojczystego. Ten dzień przypomina nam o roli i miejscu języka polskiego w życiu każdego Polaka. Każdy z nas zatem odpowiada za naukę języka polskiego i powinien zadbać o jego poprawność. Uczyć się nowych słów, ich znaczeń, a także poprawnie je pisać i wymawiać. Poprzez język budujemy swoją tożsamość, szukając odpowiedzi na pytanie, kim jesteśmy.
W naszej szkole pamiętaliśmy o tym szczególnym dniu. Uczniowie klas III-VIII wzięli udział w konkursie ,,Poprawna polszczyzna”. Oto zwycięzcy w poszczególnych kategoriach wiekowych:
kl.VIII- Zuzanna Kamińska
kl.VII – Gabriel Bierć
kl.VI -Zuzanna Klepacka
kl. V- Gabriela Cybula
kl.IV – Gabriela Ojejniczak – Świsłocka
kl. III- Sylwia Charkiewicz, Jakub Woźniewski, Jerzy Lebiedziński
Na apelu wszystkim uczestnikom konkursowych zmagań wręczono drobne upominki, zaś zwycięzcy otrzymali dyplomy i nagrody.
Imprezę przygotowała p. H. Łukaszuk
Zapraszamy na pierwsze spotkanie z pasją w ramach projektu PASJOBUS!
28 lutego 2022 r. (poniedziałek) naszym gościem będzie p. Bartosz Białowcz, którego pasją jest terrarystyka. Tego dnia będzie można zobaczyć pająki mniejsze i większe, a nawet węża .... a przede wszystkim dowiedzieć się więcej o tej ciekawej PASJI.
Więcej informacji o projekcie : KLIK
Zapraszamy do akcji "Puszka dla chorego kotuszka", w której chcemy wesprzeć Fundację Kotkowo, pomagającej przede wszystkim kotom bezdomnym i wolnożyjącym.
Kotki objęte wsparciem fundacji są po zabiegach weterynaryjnych, stąd też proszą o konkretny rodzaj karmy: mokrą karmę.
Chore brzuszki najlepiej przyswajają karmy WINSTON, SMILLA, FERINGA, które można zakupić np. w sklepie ROSSMANN.
Dziękujemy za wsparcie wszystkim, dla których los futrzaków nie jest obojętny,
Od PONIEDZIAŁKU do CZWARTKU
zapraszamy do zabawy całą społeczność szkolną!
Pamiętajmy, nawet najdrobniejszy gest może mieć dla kogoś olbrzymie znaczenie!
Śpieszymy donieść, że w ogrodzie sensorycznym i deszczowym nastąpiło zielone poruszenie. Mamy nadzieję, że już wkrótce ruszymy do wiosennych prac ogrodowych.
Szanowni Państwo,
serdecznie zapraszamy na zebranie.
W trosce o bezpieczeństwo i zdrowie, spotkanie ze specjalistą - p. Aleksandrą Lewandowską, zostanie przeniesione na inny termin (wiosna/lato).
Szanowni Rodzice,
Rozpoczyna się rekrutacja do Oddziałów Przedszkolnych oraz klasy I
więcej w zakładce:
Szanowni Państwo,
serdecznie zapraszamy na spotkanie warsztatowe z p. Robertem Ćwikowskim, które odbędzie się
7 lutego (poniedziałek) 2022 r.
o godz. 16.45 - 18.00 (sala języka angielskiego)
Tych, z Państwa, którzy byli zapisani na wcześniejszy termin (spotkanie nie odbyło się ze względu na chorobę prowadzącego), zapraszamy do ponownego zapisania się.
Ilość miejsc na warsztaty jest ograniczona, decyduje kolejność zgłoszeń.
Zgłoszenia przyjmowane są poprzez uzupełnienie formularza, znajdującego się pod linkiem:
https://forms.gle/i1f5hoRMbS5KQt2K7
Szkolenie jest bezpłatne.
Ogród sensoryczny w zimowym śnie...
Czy na pewno?
Przyjrzyjcie sie uważnie...
Od stycznia tego roku zmienił się rozkład jazdy autobusów szkolnych.
Wyjazd ze szkoły:
12:56- Kopisk
13:11- Kozińce, Zalesie, Chraboły
13:36- Szaciły, Kulikówka, Ponikła
14:13- Krynice
14:56- Kozińce, Zalesie, Chraboły
15:21- Szaciły, Kulikówka, Ponikła
15:36- Krynice, Kozińce, Chraboły, Kopisk
Prosimy o sprawdzenie aktualnego rozkładu jazdy autobusów do szkoły w państwa miejscowościach.
Udział w projekcie organizowanym przez gminę Dobrzyniewo Duże ,,Wzmocnienie współpracy w zakresie zarządzania kryzysowego i bezpieczeństwa na obszarze LTPL" współfinansowanego ze środków Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego w ramach Programu INTERREG VA Litwa - Polska 2014-2020, działanie 4.16 - Wspólne szkolenie dla dzieci - ,,Pierwsza pomoc/działania praktyczne".
Wewnątrzszkolny konkurs plastyczny Portret Królowej Bony Sforzy rozstrzygnięty. W kategorii przedszkole I miejsce zajęła Martyna Łoniewska, II miejsce Oliwia Dybacka, III miejsce Kacper Zajkowski. W kategorii klas 1-3 I miejsce zajęła Maja Warelis, II miejsce Wiktoria Talecka, III miejsce Krzysztof Skobodziński. W kategorii klas 4-8 I miejsce zajęła Gabriela Snarska, II miejsce Dominik Bagiński, III miejsce Rober Kucbor. Wyróżnienia otrzymali: Julia Ciołko, Krystian Zajkowski, Allan Cylwik, Jan Kuryłowicz, Olaf Siewko, Zuzanna Siemienianko, Aleksandra Bielska, Oliwia Cimicka, Michał Bagiński.
Wszystkim serdecznie gratulujemy, życzymy samych sukcesów i zachęcamy do aktywności twórczej!
Dnia 03.12.21r. zostały wręczone nagrody dla zwycięzców szkolnego konkursu literackiego ,, Wywiad z Królową Boną”. Konkurs został zorganizowany z okazji nadania szkole imienia Królowej Bony Sforzy. W zmaganiach literackich wzięli udział uczniowie klasy VI i VIII. Nadesłano ogółem 8 prac.
Najciekawszą pracę napisała: Zuzanna Kamińska i ona zdobyła I miejsce. Wyróżniono też prace Pawła Klepackiego, Wiktorii Łukaszewicz oraz Aleksandry Bielskiej .
Organizatorem konkursu była p. Halina Łukaszuk
Szanowni Rodzice,
ze względu na pogarszającą się sytuacje epidemiczną, zgodnie z zaleceniami Podlaskiego Kuratora Oświaty, konsultacje z rodzicami 7 grudnia odbędą się w formie on-line, w godzinach 16:30-17:30, poprzez platformę Teams.W związku z tym prosimy tych z Państwa, którzy potrzebują konsultacji o kontakt z wybranym nauczycielem poprzez dziennik elektroniczny do poniedziałku 6 grudnia. Nauczyciel wyznaczy dokładną godzinę spotkania. Konsultacje odbywać się będą poprzez konta uczniowskie.
Szanowni Państwo,
umieszczamy list Ministra Edukacji i Nauki Przemysława Czarnka oraz Ministra Zdrowia Adama Niedzielskiego dotyczący szczepień dzieci w wieku 5-11 lat przeciw COVID-19. W liście ministrowie informują o rekomendacji Europejskiej Agencji Leków dotyczącej szczepień w tej grupie wiekowej. Przytaczają także dane świadczące o skuteczności i bezpieczeństwie stosowania szczepionki wśród najmłodszych.
Informacje zawarte w liście mogą pomóc w podjęciu świadomej i odpowiedzialnej decyzji dotyczącej szczepień dzieci w wieku 5-11 lat.
Z wyrazami szacunku
Anna Ostrowska
Rzecznik Prasowy
Ministerstwo Edukacji i Nauki
Zwyciężyliśmy w konkursie „PROJEKT:SZKOŁA!”
Ministerstwo Funduszy i Polityki Regionalnej opublikowało listę zwycięzców w konkursie „PROJEKT: SZKOŁA!” organizowanym w ramach akcji edukacyjnej „Lekcja o Funduszach Europejskich VI”. Wśród 24 nagrodzonych nauczycieli i szkół znalazła się też nasza placówka!
Nasza szkoła przystąpiła do projektu „Lekcja o Funduszach Europejskich VI”, w ramach którego zorganizowaliśmy na bazie przekazanych przez organizatorów materiałów – zajęcia dla uczniów. Tematyka lekcji dotyczyła rozwoju lokalnego, ochrony środowiska i zrównoważonego rozwoju polskich miejscowości. W ramach kolejnego etapu akcji mogliśmy wziąć udział w konkursie, dotyczącym opracowania pomysłu na lokalną inwestycję - w szkole lub najbliższym otoczeniu. Zadaniem nauczycieli było sprawdzenie, jakie zmiany byłyby korzystne zarówno dla uczniów, kadry dydaktycznej jak i lokalnej społeczności. Jak informują organizatorzy wpłynęło mnóstwo bardzo dobrze opracowanych projektów, a wybór zwycięzców nie był łatwy! Tym bardziej cieszymy się, że znaleźliśmy się w gronie laureatów.
Nasza szkoła za udział w konkursie otrzymała monitor interaktywny o wartości 8500 zł, zaś nauczyciel, który zgłosił pomysł – czytnik ebook o wartości 700 zł i dyplom.
Pełna lista zwycięzców znajduje się na stronie: https://www.polskawschodnia.gov.pl/strony/o-programie/lekcja-o-funduszach-europejskich-vi/aktualnosci/konkurs-projektszkola-rozstrzygniety/
W listopadzie uczniowie z klas IV-VI-VIII przystąpili do rywalizacji o ten prestiżowy tytuł. Pomysłodawczyni dyktand zadbała, by w nich nie zabrakło podchwytliwych wyrazów, a przy okazji emocji wśród uczestników konkursu. Należą im się słowa uznania, już za sam fakt, że zmierzyli się z pułapkami polskiej ortografii.Takie przedsięwzięcie służy promowaniu polszczyzny i zachęca dzieci do zgłębiania tajników polskiej pisowni. Oto zwycięzcy:
Klasa IV -Alicja Charkiewicz Klasa VI -Michał Bagiński Klasa VIII -Zuzanna Kamińska
Zwycięzcy otrzymali nagrody książkowe.
Imprezę po raz kolejny przygotowała p. Halina Łukaszuk.
Uczniowie i Rodzice Naszej Szkoły!!!
Prosimy o wsparcie artykułami papierniczymi: kredki, zeszyty, temperówki, mazaki, linijki, gumki, farby itp. Rodzinnego Domu Dziecka w Knyszynie, który powstał w tym roku. Zbiórka potrwa do 17 grudnia 2021. Uczniowie klasy VIII będą odwiedzali każdego dnia Wszystkie Klasy, zbierając do puszki "cenne groszaki" lub do pudełka: artykuły papiernicze. Weź udział w akcji! Warto Pomagać!
ZAPRASZAMY!!!