Szkoła Przedsiębiorczości

szkola-przedsiebiorczosci-2023

W ramach Programu Edukacji Ekonomicznej finansowanego przez Narodowy Bank Polski, Szkoła wygrała grant w wysokości 30 000 zł na uczestnictowo w warsztatach o przedsiębiorczości

Celem projektu jest zwiększenie poziomu wiedzy i umiejętności związanych z przedsiebiorczością oraz wzrost potencjału w zakresie kreowania postaw przedsiębiorczych wśród uczniów.

Projekt obejmuje odbycie dwudniowych warsztatów z przedsiębiorczości podczas, których uczniowie zbadają swój wyjściowy potencjał i metodą symulacji projektowej zaczyną prowadzić firmę oraz będą zarządzać inwestycjami fikcyjnego miasta. Nastepnie po powrocie opracują, przygotują i przeprowadzą wymyśloną przez siebie inicjatywe ekonomiczną dla lokalnej społeczności.

Czas  przewidziany na realizację projektu to: styczeń 2024 – czerwiec 2024.