REKRUTACJA

SZKOŁA

  • Obchody Święta Niepodległości

    10 listopada 2021r. w naszej szkole odbył się apel z okazji Święta Niepodległości. Klasa VIII przedstawiła drogę, jaką Polska przeszła, żeby odzyskać   niepodległość po zaborach. Pieśni patriotyczne, które usłyszeliśmy, pozwoliły w zadumie odnieść się do tamtych trudnych czasów. Zapraszamy Wszystkich do wspólnego świętowania ze Swoimi  Rodzinami.

  • Mikołajem BYĆ...

    A czy Ty chcesz zostać Mikołajem?

    Jeśli chcecie zrobić mały gest, który sprawi radość dzieciom-podopiecznym Stowarzyszenia Pomocy Rodzinie Droga, to zapraszamy do zrobienia słodyczowej paczuszki.

    Co można umieścić w takiej paczce?

    wszystko co smaczne i czekoladowe, tj. czekoladki, czekolady, cukierki, słodkiego Mikołaja, gumy balonowe, rozpuszczalne, płatki do mleka, Nutellę, ciastka, wafelki, chipsy, soczki, paluszki, krakersy i inne przekąski:)

    A może chcecie wrzucić jeszcze miłą, świąteczna karteczkę, która wywoła uśmiech na małej twarzy ... też można

    Co dalej?

    Jak już zrobicie taką paczuszkę (słodycze wrzucamy do jakiejś świątecznej lub kolorowej torebeczki, opakowania) to przynieście ją do pokoju p.Ani ChK. (pedagog)i Ani K. (logopeda)

    Ile jest czasu na zrobienie paczuszki?

    od 15 listopada do 15 grudnia

    Co potem?

    wszystkie paczuszki zostaną zawiezione prze panie Anie do Stowarzyszenia Pomocy Rodzinie Droga, a potem trafią do dzieci, stając się miłym świątecznym upominkiem

    Pamiętajcie, że dobro powraca i warto je okazywać Tym, którzy na prawdę tego potrzebują...

    Ściskamy,

    A&A

  • "Szkoła pamięta"

    Uczniowie i nauczyciele naszej szkoły pielęgnują pamięć o naszych przodkach i zgłębiają wiedzę o polskiej historii. Przykładem tych aktywności było nasze uczestnictwo w akcji "Szkoła pamięta"

  • Kampania #19 dni przeciwko przemocy i krzywdzeniu dzieci i młodzieży

    W tym roku nasza szkoła bierze udział w światowej kampanii 19 dni przeciwko przemocy i krzywdzeniu dzieci i młodzieży. Kampania rozgrywa się na wszystkich kontynentach, we wszystkich krajach świata. Na początku listopada mówimy o prawach dziecka, godności, szacunku, bezpieczeństwie, wolności. Przypominamy i uczymy się o tych wartościach, które są niezbędne do prawidłowego rozwoju i dobrego życia.

    Autorem światowej kampanii jest Women’s World Summit Foundation i co roku zaprasza do współpracy wszystkich tych, którzy chcą, by świat dzieci i młodzieży był wolny od przemocy.

    Symbolem kampanii jest pomarańczowa wstążka. Pomarańczowy, to kolor ostrzegawczy. Prowadzone w ramach kampanii działania mają ostrzegać. Zwracać uwagę. Uczyć widzieć więcej i lepiej...

    Więcej dowiedzieć się można na: https://podrugie.pl/kampania-19-dni/

    Przewodnik po kampanii:

    Przewodnik_po_kampanii_19_dni_(2).pdf


  • Moc otwartych serc

    "Pies jest jedyną istotą na ziemi,

    która kocha cię bardziej, niż siebie samego"

    Josh Billings

    Dziękujemy! Za pyszności: ciasta, ciasteczka, cukiereczki, łakocie (niektóre były tak pięknie opakowane, że wyglądały jak słodkie prezenty), napoje Ekipy, zabawki, gry, książeczki... za każdy grosik z dziecięcego portflela, spożytkowany na zakup kiermaszowych artykułów, a przede wszystkim za CHĘĆ niesienia pomocy zwierzakom, przebywającym w schronisku. Pieniążki zebrane podczas naszego kiermaszu zostają w całości przeznaczone na zaopatrzenie psiaków w najpotrzebniejsze produkty, pozwalające lepiej znieść chłód...deszcz...zaspokoić głód, m.in. witaminy, preparaty przeciw kleszczom, jedzonko, reczniki, koce, itd.

    Cieszymy się, że możemy liczyć na naszych Uczniów, ich Rodziców, realizując działania wolontaryjne. To wielka MOC! Ślemy uściski wdzięczności - organizatorki: p. Ania, Ela i Dorota

  • SZKOLNY KONKURS PIĘKNEGO CZYTANIA

    26 października 2021r. w bibliotece szkolnej zebrali się uczniowie z klas I-IV, którzy przystąpili  do rywalizacji o tytuł Mistrza Pięknego Czytania. Dzieci prezentowały utwory o tematyce przyrodniczej. Komisją konkursowa wyłoniła laureatów, oceniając ich  poprawność językową, dykcję, tempo czytania, płynność, intonację oraz ogólny wyraz artystyczny. A oto wyniki  konkursowych zmagań:

    Mistrzowie Pięknego Czytania to :

    Mateusz Wiszniewski – klasa I

    Amelia Tokarzewska  - klasa III

     

    Wyróżniono również Łucję Kucbor z kl. III oraz Gabrielę Olejniczak – Świsłocką z klasy IV.

     

      Organizatorzy : p. Halina Łukaszuk

                                   p. Ewelina Rybicka

  • Akcja PSIaciele - kiermasz

    KIERMASZ fantów i słodkości,

    na rzecz psiaków ze schroniska, odbędzie się

    25 - 26 października (poniedziałek-wtorek)

    Słodkości można przynosić we wskazanych dniach z rana (do "kuchenki").

    Na zakupy fantów i przysmaków zapraszamy na przerwach śródlekcyjnych od 9.40 do 13.30.

    O samej akcji PSIaciele dowiesz się klikając TUTAJ

  • Godziny pracy świetlicy szkolnej

    W ZWIĄZKU ZE ZMIANĄ ROZKŁADU JAZDY AUTOBUSÓW SZKOLNYCH OD 20.10.2021 ZMIENIAMY GODZINY PRACY ŚWIETLICY SZKOLNEJ

    06:45- 7:45

    11:45- 16:45

  • Przerwa na CZYTANIE


    Uwaga, uwaga... ważna sprawa...

    szkoła, książka i zabawa

    Nie wiesz, co tu jest grane?

    Kliknij TUTAJ, a info będzie Ci dane :)

     

     

     

  • Szlakiem Królowej Bony Sforzy

    Szlakiem królowej Bony

            W dniach 29.09 – 1.10.2021r. uczniowie klas IV-VIII przeżyli niezwykłą przygodę w dawnej stolicy Polski, Krakowie. Wybraliśmy się tam dzięki biurowi podróży Omega Travel z Białegostoku. Wycieczka została zrealizowana w ramach rządowego projektu „Poznaj Polskę” i dofinansowana z Ministerstwa Edukacji i Nauki. Tajemnice tego pięknego miasta odkrywała przed nami pilot Izabela Matyszewska, przewodnik Maria Broniewicz, zaś o bezpieczny przejazd troszczył się pan kierowca Wojciech.

            W programie wycieczki znalazło się wiele atrakcji. Kraków poznaliśmy bardzo dokładnie, jednak swą przygodę rozpoczęliśmy od podziemnego spaceru w kopalni soli w Wieliczce. Kopalnia na wszystkich wywarła ogromne wrażenie. Kolejnego dnia zdobywaliśmy wiedzę na temat historycznego zespołu miasta Krakowa. Próbowaliśmy zaprzyjaźnić się ze smokiem wawelskim, zrobiliśmy pamiątkowe zakupy w sukiennicach, odwiedziliśmy kościół Mariacki, Muzeum Narodowe, Muzeum Uniwersytetu Jagiellońskiego, spacerowaliśmy po Rynku Głównym, odkrywaliśmy tajemnice żydowskiej dzielnicy Kazimierz. Trzeciego dnia widzieliśmy niecodzienny pomnik jakim jest Kopiec Kościuszki, gościliśmy w królewskich progach bowiem swe kosztowności odkrywał przed nami Zamek Królewski na Wawelu. Wnikliwie obejrzeliśmy zbiory skarbca, wspięliśmy się na szczyt wawelskiej katedry aby móc dotknąć dzwon Zygmunta. Zeszliśmy także na sam jej dół czyli do krypty, w której spoczywają grobowce władców Polski. Dotykaliśmy żywej historii.

              Naszą wycieczkę nazwaliśmy „Szlakiem królowej Bony”. Jej postać jest nam szczególnie bliska ponieważ to patronka naszej szkoły. Poznaliśmy jej dzieje i zasługi. Patrzyliśmy w okna, za którymi niegdyś znajdowały się jej komnaty.

              Przywieźliśmy ze sobą wiele wspomnień. Kraków jest magiczny pod każdym względem.

     

    Fotorelacja: kliknij  TUTAJ

  • Zdjęcia dla dzieci w szkole

        4 października 2021r.( poniedziałek) w Szkole Podstawowej im. Królowej Bony Sforzy w Obrubnikach odbędzie się sesja zdjęciowa. Proszę o zapoznanie się z ofertą i przestrzeganiem zasad bezpieczeństwa COVID-19 podczas robienia zdjęć przez firmę.

    Pakiet A przewidziany jest przedszkolakom.

    Pakiet B przewidziany jest klasom I-VII.

    Pakiet C przewidziany jest klasie VIII.

    Serdecznie zapraszamy!!! 

    OFERTA:

     

    E. Struczewska - nauczyciel koordynujący sesję zdjęciową

  • Lekcja o Funduszach Europejskich VI

    We wrześniu nasza szkoła rozpoczęła swoją przygodę w projekcie „Lekcja o Funduszach Europejskich VI” organizowanym przez Ministerstwo Funduszy i Polityki Regionalnej. Te bezpłatne przedsiwzięcie skierowane do uczniów i nauczycieli ze szkół podstawowych klas 6-8 z pięciu województw Polski Wschodniej.
    Jego cel to przybliżanie wiedzy o Funduszach Europejskich.

    Tegoroczna „Lekcja o Funduszach Europejskich VI” jest poświęcona rozwojowi lokalnemu. Uczniowie biorący udział w zajęciach dowiedzą się, dlaczego ich miejscowości powinny rozwijać się w sposób zrównoważony oraz z poszanowaniem środowiska naturalnego. Poznają możliwości zaangażowania mieszkańców w rozwój lokalny oraz źródła finansowania zmian w swoich miejscowościach. Omówiona zostanie także rola Funduszy Europejskich w procesie rozwoju lokalnego.

    Nasza szkoła otrzymała bezpłatny pakiet materiałów dydaktycznych: gotowy scenariusz lekcji, edukacyjne gry planszowe „PROJEKT: MIASTO!”, film animowany oraz broszury i gadżety dla wszystkich uczniów uczestniczących w zajęciach - z klasy VII i VIII. Lekcje poprowadziła p. pedagog.

    Dodatkowo nauczyciele wraz z uczniami po przeprowadzeniu zajęć będą mogli wziąć udział w konkursie „PROJEKT: SZKOŁA!” i zgłosić swój pomysł na nowe inwestycje w najbliższym otoczeniu. Autorzy najlepszych prac otrzymają wartościowe nagrody wspierające nauczanie w szkołach.

    Do udziału w akcji zostało zakwalifikowanych 500 klas z pięciu województw Polski Wschodniej.
    Więcej informacji o projekcie na: www.polskawschodnia.gov.pl/lekcja.

  • Europejski Dzień Języków

    Ile języków znasz, tyle razy jesteś człowiekiem”

     

     

      Europejski Dzień Języków jest corocznie obchodzony 26 września.

     

            Jednak w naszej szkole uroczystości rozpoczęły się już wcześniej. Panie  uczące języków obcych zaproponowały uczniom udział w konkursach. Dzieci m.in. miały za zadanie ułożyć hasła promujące naukę języków obcych,  zaprezentować najciekawsze miejsca, symbole, pamiątki z krajów europejskich oraz wspólnie wykonać plakaty.  Do   wykonania zadań z wielkim zapałem  przystąpili  przede wszystkim uczniowie klas I-III, ich prac na wystawach zorganizowanych na dolnym i górnym korytarzu znalazło się najwięcej. Powstały naprawdę ciekawe prace. 

             Pani dyrektor  Barbara Chmielewska  nagrodziła   wszystkich uczniów, którzy przystąpili do  wykonania    zadań konkursowych.  

    Gratulujemy  uczniom, zapraszamy do obejrzenia prac!!!

     

    organizatorzy- p. Elżbieta Struczewska

    p. Halina Łukaszuk

               

     

  • Konsultacje

    Szanowni Państwo,

    przypominamy, iż najbliższe konsultacje z nauczycielami odbędą się we wtorek 5 października o godzinie 16.30.

    Zapraszamy!

  • Zebranie Rodziców 15 września 2021 r.

    Szanowni Rodzice!

    Serdecznie zapraszamy na pierwsze zebranie w nowym roku szkolnym.

    Klasy I-III i oddziały przedszkole godz.16.15-zebranie ogólne z w klubie, następnie przejście do klas na spotkanie z wychowawcami.

    Klasy IV-VIII godz.16.45-zebranie ogólne w klubie, następnie przejście do klas na spotkanie z wychowawcami.        

    Dyrektor i Grono Pedagogiczne

  • Organizacja zajęć lekcyjnych od 1 września 2021 r.

    Drodzy Rodzice!

    Prosimy o zapoznanie się z ważnymi informacjami dotyczącymi organizacji zajęć lekcyjnych w Szkole od 1 września 2021 r.

    • Do szkoły może uczęszczać uczeń bez objawów chorobowych oraz gdy domownicy nie przebywają w izolacji w warunkach domowych lub w izolacji.
    • Uczniowie mogą być przeprowadzani do szkoły i z niej odbierani przez opiekunów bez objawów chorobowych.
    • Opiekunowie odprowadzający dzieci mogą wchodzić do przestrzeni wspólnej szkoły, zachowując zasady:

    - 1 opiekun z dzieckiem/dziećmi,

    - dystans od kolejnego opiekuna z dzieckiem/dziećmi min. 1,5 m,

    - dystans od pracowników szkoły min. 1,5 m,

    • Rodzice dziecka mają obowiązek zaopatrzyć dziecko w indywidualną osłonę nosa i ust.
    • Rodzice są zobowiązani niezwłocznie odebrać ucznia, u którego zaobserwowano objawy wskazujące na infekcję dróg oddechowych w szczególności( temperaturę, kaszel, duszności).
    • Uczeń posiada własne przybory i podręczniki. Uczniowie nie powinni wymieniać się przyborami szkolnymi między sobą.
    • Uczeń nie powinien zabierać ze sobą do szkoły niepotrzebnych przedmiotów.
  • Wyprawka

    Wyprawka ucznia klasy I

     

    • piórnik a, w nim  -  2 ołówki, gumka do ścierania, kredki bambino (w drewnianej oprawce), zamykana temperówka, ostre nożyczki, linijka, mazaki.
    • zeszyt 16 kartkowy w dwie linie [ najlepiej dwukolorowe];
    • zeszyt 16 kartkowy w kratkę;
    • zeszyt do korespondencji;

     

    Materiały plastyczne, które uczeń zostawia w szkole:

    • farby plakatowe(najlepiej 12 kolorów);
    • dwa pędzle gruby i cienki;
    • plastelina;
    • kredki świecowe;
    • pastele olejowe;
    • wycinanki kolorowe(zwykłe i samoprzylepne);
    • pół ryzy papieru białej [A4];
    • bloki techniczne biały i kolorowy [A4]
    • klej w sztyfcie;
    • teczka A4;
    • 2 koperty;

     

    • strój gimnastyczny- biała koszulka, ciemne spodenki [ dresy],
    • buty na białej podeszwie

     

    Wychowawca: Maciej Samosiuk

    Wyprawka do klasy II

     

    - piórnik - ołówek , długopis, kredki ołówkowe; zamykana temperówka; nożyczki, linijka ;

    - 3 zeszyty 16 kartkowy w dwie linie [ do: edukacji polonistycznej, pisania z pamięci i ze słuchu, języka angielskiego];

    - zeszyt 16 kartkowy w kratkę;

    - farby plakatowe;

    - dwa pędzle – gruby i cienki;

    - pojemnik na wodę;

    - plastelina;

    - pastele olejowe;

    - zeszyt papierów kolorowych – wycinanki;

    - bloki rysunkowe – biały i kolorowy [ A4];

    - bloki techniczne – biały i kolorowy [A4];

    - kleje w sztyfcie;

    - teczka A4;

    - mazaki;

    - strój gimnastyczny- biała koszulka, ciemne spodenki [ dresy],

    - buty na białej podeszwie

     

    Wychowawca: Beata Więckowska

     

    Wyprawka do III klasy

      • zeszyt kontaktu z rodzicami ( 16 kartkowy w kratkę)

      • zeszyt 16-kartkowy we dwie linie (wyraźne, najlepiej kolorowe), zeszyt 16-kartkowy w kratkę

      • piórnik: długopis czarny lub niebieski, długopisy kolorowe, ołówek,  zamykana temperówka, gumka, linijka, nożyczki,

      •  kredki ołówkowe, kredki pastele olejne

      •  farby plakatowe (10-12 kolorów)

      • 2  pędzle (różnej grubości), pojemnik na wodę,

      • plastelina ( co najmniej 12 kolorów)

      • klej ( w sztyfcie i w tubie)

      • 0,5 ryzy papieru ksero

      • strój na w-f zapakowany w worku (biała koszulka, ciemne spodenki)

      • buty na zmianę na białej podeszwie

      • stój galowy (biała bluzka i ciemna spódniczka, biała koszula i ciemne spodnie)

    Bloki i wycinaki zostały z zeszłego roku, proszę nie przynosić nowych.

    Wychowawca: Anna Walendziuk

     

     

     

  • Zaproszenie do udziału w postępowaniu o zamówienie publiczne

    Dyrektor Szkoły Podstawowej w Obrubnikach zaprasza do udziału w postępowaniu o zamówienie publiczne na usługi społeczne i inne szczególne usługi w trybie: podstawowym bez negocjacji pn. „Przygotowanie i dostawa posiłków do Szkoły Podstawowej w Obrubnikach”. Postępowanie ogłoszono na miPortalu pod adresem https://miniportal.uzp.gov.pl/ oraz na stronie https://www.e-bip.org.pl/spobrubniki/30833 .

  • To już ostatni dzwonek w tej szkole -żegna się z nami klasa VIII

  • Zakończenie roku szkolnego 2020/2021

    Wręczenie uczniom klas I-VIII świadectw, nagród i wyróżnień nastąpi 25 czerwca o godz. 8.00 na spotkaniach wychowawców klas ze swoimi uczniami. Z uwagi na nadal obowiązujące ograniczenia, nie będzie części wspólnej oraz rodzice nie będą mogli uczestniczyć w spotkaniach w klasach.

     

    Dyrekcja i Grono Pedagogiczne

     

strona:

Aktualności

Kontakt

  • Szkoła Podstawowa im. Królowej Bony Sforzy w Obrubnikach
    Obrubniki 33
    16-002 Dobrzyniewo Duże
  • (85) 7197-098

Galeria zdjęć