Materiały...

Ogólnopolski Dzień Praw Dziecka już jutro!!! - Szkolne Blogi

20 listopada Ogólnopolskim Dniem Praw Dziecka - START - Gminny Portal  Internetowy - Chęciny

Apel Twojego Dziecka | Erziehung, Kinder, Lernen

PPT - Światowy Dzień Życzliwości i Pozdrowień 21 listopada PowerPoint  Presentation - ID:3718572

Dzień Życzliwości

Najlepsze sposoby na jesienną nudę!

Jeśli na zewnątrz pogoda nie sprzyja spacerom, spróbujcie zorganizować kreatywną zabawę dla dzieci w domu. Postarajcie się wymyślić ciekawe zajęcia dla dzieci, które pomogą im w rozwoju i zdobywaniu nowych umiejętności.

Siedzenie w domu i wpatrywanie się w padający za oknem deszcz może doprowadzić tylko do chandry. Na szczęście jest wiele zalet zabaw z dziećmi w domu. Przede wszystkim, to doskonała okazja do wzmocnienia więzi między rodzicami a potomstwem. Dziecko, dzięki wspólnie zorganizowanym grom, będzie chciało spędzać czas nie tylko przy zabawkach elektronicznych, ale też przy tych edukacyjnych.

Co będzie  potrzebne do zabawy z dzieckiem?

Wszystko zależy od tego, w co chcecie się bawić. Jeśli waszymi sposobami na nudę okażą się prace manualne, takie jak rysowanie, malowanie czy modelowanie, potrzebne będą wszystkie przybory np. kredki, flamastry, farbki, blok rysunkowy, modelina lub plastelina.

Jeżeli gry i kreatywne zabawy dla dzieci- klocki, puzzle oraz gry planszowe.

Pozwolą one kreować wyobraźnię dziecka oraz jego umiejętności. Świetną zabawą może być gotowanie z dzieckiem. W takim przypadku wystarczy uzbroić się w dobry humor i do dzieła! (Pamiętajcie, aby pozwalać dziecku robić tylko te proste rzeczy z użyciem bezpiecznych narzędzi, aby nie zrobiło sobie krzywdy.)

Poniżej prezentujemy kilka naszych propozycji na zabawę z dzieckiem:

• Rysowanie - to chyba jedno z ulubionych zajęć każdego dziecka. Pobudza wyobraźnię oraz kreatywność. Wystarczą tyko kredki i blok rysunkowy.
  • Malowanie - można się przy tym pobrudzić, co sprawia dziecku wiele radości (a jego rodzicom trochę mniej). Sięgnijcie po farby plakatowe oraz pędzelki lub własne dłonie i do pracy!
  • Modelowanie - to świetny rodzaj zabawy do tworzenia różnych zwierzątek lub postaci z bajek. Potrzebna jest jedynie modelina lub plastelina.
  • Klocki - dzięki nim możesz stworzyć z dzieckiem przeróżne budowle. Kto wie, może obudzi się w nim zmysł architekta i sam będzie wymyślał coraz to nowsze konstrukcje?
  • Puzzle - to zabawa, która zachęca do myślenia. Niektórzy naukowcy twierdzą, że dzieci, które potrafią układać różne układanki, w przyszłości szybciej uczą się czytać.
  • Gry planszowe - to idealna forma do wspólnego spędzania czasu. Nutka rywalizacji spowoduje świetną zabawę. Możecie kupić gry edukacyjne, dzięki którym twoje dziecko nabierze nowych umiejętności.
  • Gotowanie - wspólne pieczenie i gotowanie to połączenie przyjemnego z pożytecznym. Z jednej strony będzie to dobra zabawa dla dzieci, a z drugiej przyrządzisz dla nich od razu coś do jedzenia. Ponadto pociechy na pewno będą chciały spróbować czegoś, co same zrobiły i pomóc Ci następnym razem.                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                   Powodzenia