SZKOŁA

Tablica Rodzica

Badanie dziecka w poradni psychologiczno - pedagogicznej

Drodzy Rodzice!
 
Czasami to, w jaki sposób funkcjonuje nasze dziecko budzi wątpliwości...
 
Czasami wydaje nam się, że powinno coś robić, umieć, jednak z różnych przyczyn, mu to nie wychodzi...
 
Czasami widzimy, że ma z czymś problem i niezależnie od tego, czy jest nim czytanie, pisanie, liczenie, mówienie czy radzenie sobie z emocjami i stresem, MY jako Rodzice - chcemy mu pomóc.

To jest nasza odpowiedzialność za jego zdrowie, edukację i wychowanie, to jest nasza ROLA.
 
Szkoła również może pomagać, poprzez zorganizowanie odpowiednich form pomocy psychologiczno - pedagogicznej, z których dziecko może korzystać, na jej terenie... prowadzą ją specjaliści, posiadający odpowiednie kwalifikacje do tego by usprawniać w dziecku pewne obszary, w których wymaga wsparcia.
 
Niemniej pamiętać należy, że pierwszym krokiem do zorganizowania odpowiedniej pomocy jest DIAGNOZA.
Dokonują jej w pierwszej kolejności sami Rodzice (obserwując swoje dziecko na co dzień i dostrzegając sygnały świadczące o trudnościach z jakimi się zmaga). Obserwacja jest bardzo ważna, tak samo jak znajomość swojego dziecka - tego co lubi, jak spędza swój wolny czas, jakie ma mocne strony, a nad czym warto z nim pracować.
 
Drugim ogniwem w procesie diagnozy jest szkoła, a konkretnie nauczyciele i specjaliści, którzy przebywają z Państwa dzieckiem wiele godzin, dostrzegają jego zasoby, ale i zagrożenia, obszary, które wymagają usprawnienia.
 
Miejscem scalającym informacje dotyczące ucznia, pochodzące od rodziców i nauczycieli, specjalistów szkolnych jest PORADNIA PSYCHOLOGICZNO - PEDAGOGICZNA. Bardzo ważna instytucja, której celem jest odpowiednie zbadanie dziecka - wskazanie prawidłowości, ale i nieprawidłowości w jego rozwoju. W poradni zespół diagnostów, składający się z psychologa, pedagoga, logopedy, pedagoga specjalnego - ma za zadanie dostrzec w naszym dziecku jego potencjały oraz rozwiać nasze wątpliwości dotyczące kwestii, które nas w dziecku niepokoją.
 
Dlatego podkreślamy - poradnia to przyjazne miejsce!
 
Efektem spotkania diagnostów z poradni z naszym dzieckiem, jest wydanie odpowiedniego dokumentu - opinii lub orzeczenia, na podstawie którego (po jego udostępnieniu) dyrektor szkoły organizuje dla Państwa dziecka odpowiednią pomoc psychologiczno - pedagogiczną w szkole. Mogą to być zajęcia korekcyjno - kompensacyjne, logopedyczne, rozwijające kompetencje emocjonalno - społeczne, dydaktyczno - wyrównawcze, itd. Pomagają one usprawniać to, co wymaga pracy i poprawy. Stąd też warto zadbać o to, aby w momencie, gdy coś w zachowaniu naszego dziecka nas niepokoi, zgłosić się do poradni, celem dokonania diagnozy.

 

 

Jak to zrobić?

W pierwszej kolejności należy wypełnić:

Zgloszenie_na_badanie.doc

a następnie wysłać go e-mailem na adres: kontakt@pppp.bialystok.pl lub pocztą polską na adres:
ul. Słonimska 15/1, 15-028 Białystok.

Poradnia po otrzymaniu wniosku i wstępnej weryfikacji skontaktuję się telefonicznie z rodzicem lub opiekunem prawnym.

PAMIĘTAJCIE! BEZ WYPEŁNIONEGO WNIOSKU DZIECKO NIE ZOSTANIE PRZYJĘTE DO PLACÓWKI!
 
KONTAKT:
Powiatowa Poradnia Psychologiczno-Pedagogiczna w Białymstoku
ul. Słonimska 15/1
15-028 Białystok
tel. 85 741 62 35, 518 974 432

Aktualności

Kontakt

  • Szkoła Podstawowa im. Królowej Bony Sforzy w Obrubnikach
    Obrubniki 33
    16-002 Dobrzyniewo Duże
  • (85) 7197-098

Galeria zdjęć