"Żywe obrazy – Królowa Bona Sforza ”

KONKURS FOTOGRAFICZNY "ŻYWE OBRAZY – KRÓLOWA BONA SFORZA" - REGULAMIN

Każdy artysta był najpierw amatorem. –

Ralph Waldo Emerson

Serdecznie zapraszamy Rodziców i Dzieci do udziału w konkursie fotograficznym pod hasłem:

"Żywe obrazy – Królowa Bona Sforza ”

­Pracę konkursową stanowi fotografia przedstawiająca „żywy obraz prezentujący Królową Bonę Sforzę ” przygotowana przez rodziców  i dzieci, czyli scenę odzwierciedlającą jeden z wybranych obrazów malarskich, gdzie w główną postać wcieli się Królowa Bona Sforza, poprzez mimikę , ubiór, fryzurę czy dobór odpowiednich rekwizytów. Wyboru dzieła malarskiego dokonuje uczestnik.

ZDJĘCIA PROSIMY NADSYŁAĆ NA ADRES PEDAGOGA

martynapedagog@gmail.com

DO 29.02.2024 ROKU

ZAPRASZAMY DO WSPÓLNEJ ZABAWY I ODKRYWANIA WSPANIAŁEGO ŚWIATA SZTUKI!

REGULAMIN SZKOLNEGO KONKURSU FOTOGRAFICZNEGO DLA DZIECI

Organizatorem konkursu jest  Szkoła Podstawowa im. Królowej Bony Sforzy w Obrubnikach

Cele konkursu:

-rozwijanie wyobraźni twórczej,

-stosowanie kreatywnych rozwiązań,  zachęcanie do własnych poszukiwań i interpretacji dzieła malarskiego,

-doskonalenie wiedzy dotyczącej kompozycji dzieła malarskiego i fotograficznego oraz możliwości zastosowania jej w praktyce.

Konkurs przeznaczony jest dla dzieci klas I-VIII

Warunki uczestnictwa w konkursie:

­Pracę konkursową stanowi fotografia przedstawiająca „żywy obraz prezentujący Królową Bonę Sforzę” przygotowana przez rodziców i dzieci, czyli scena odzwierciedlająca jeden z wybranych obrazów malarskich, gdzie w główną  postać wcieli się  Królowa Bony Sforza, poprzez mimikę, ubiór, fryzurę czy dobór odpowiednich rekwizytów. Wyboru dzieła malarskiego dokonuje uczestnik.

Zadaniem uczestników jest:

a) zainscenizowanie wybranego obrazu malarskiego dowolnego artysty w taki sposób, by główną postacią wybranego obrazu stała się Królowa Bona Sforza.

b) wykonanie zdjęcia obrazującego efekt końcowy pracy oraz wysłanie go na adres e-mail pedagoga martynapedagog@gmail.com w formacie JPG.

Na zdjęciu może być dziecko samo, z rodzicem lub rodzeństwem

Opis zdjęcia: imię i nazwisko autora pracy konkursowej, klasa, tytuł obrazu

Osoby przesyłające prace konkursowe (zdjęcia) jednoznacznie  wyrażają zgodę na przetwarzanie przez Organizatorów konkursu swoich danych osobowych oraz wyrażają zgodę na zamieszczenie zdjęć na stronie internetowej szkoły i Facebooku szkolnym.

Kryteria oceny:

-wierne odwzorowanie oryginalnego obrazu,

-użycie rekwizytów, kostiumów, dopasowanie tła,

-wartość artystyczna fotografii.

TERMIN PRZESŁANIA ZDJĘĆ UPŁYWA 29  LUTEGO 2024 .

Na zwycięzców czekają ciekawe nagrody.

Dodatkowych Informacji udziela organizatorzy Martyna Szymańska oraz Iwona Amonowicz.