Patronka szkoły

Tożsamość Szkoły

MURAL UPAMIĘTNIAJĄCY NASZĄ PATRONKĘ

Dzięki środkom z grantu Fundacji PNB Paribas powstał na parterze szkoły mural przedstawiający wizerunek Królowej Bony Sforzy oraz mapa Rzeczypospolitej w XVI wieku. Malowidło to innowacyjna pomoc dydaktyczna oraz jednocześnie element dekoracyjny szkoły. Mural został wykonany przez profesjonalnego artystę pana Ariela Kulę.

LOGO SZKOŁY

W ramach budowania tożsamości szkoły powstało logo z wizerunkiem naszej patronki.  Dzięki temu chcemy podkreslić odrębność i wyjątkowość naszej placówki i wartości, które przekazujemy naszym uczniom.

EX LIBRIS SZKOLNY

Ten wyjątkowy znak indentyfikujący naszą bibliotekę szkolną również zwiazany jest z Królową Boną Sforzą. Od tej pory każda książka i podręcznik z naszej szkolnej biblioteki upamiętni postać naszej patronki. Pszczoła jest symbolem pracowitości i szczególnie fascynowała królową Bonę. Sama podkreślała, że jest w kraju jak pszczela królowa w ulu.

BIBLIOTECZKA PATRONKI

Nasza szkolna biblioteka posiada księgozbiór dedykowany naszej patronce. Są to nie tylko monografie dotyczące samej królowej Bony, ale również czasów, w których żyła. Znajdują się tu także pozycje dotyczące rozwoju i chararkterystyki państwa, którym pomagała zarządzać - Rzeczpospolitej Obojga Narodów. Dzięki temu każdy, kto chce pogłębić swoją wiedzę na tematy związane z królową Boną, ma taką szansę.

CEREMONIAŁ PASOWANIA NA UCZNIA

ŚWIĘTO SZKOŁY