Kultura - to Lubię!

Projekt "Kultura - to Lubię!"

edupolis | „Fundacja PZU z Kulturą” edycja 2020

W ramach konkursu Fundacji PZU „PZU z kulturą” Szkoła, we współpracy z Towarzystwem Przyjaciół Gminy Dobrzyniewo, wygrała grant na realizację projektu „Kultura - to Lubię!”.

Głównym celem projektu jest umożliwienie społeczności szkolnej z ograniczonym dostępem do kultury bezpośredniego uczestnictwa w interesujących i rozwijających, a jednocześnie edukacyjno - kulturowych, wyjazdach do różnorodnych instytucji kultury, mających ułatwić im zrozumienie świata szeroko pojętej sztuki, zwiększyć ich kompetencje kulturalne i społeczne, rozbudzić ciekawość poznawczą, wzmocnić poczucie tożsamości kulturowej i narodowej, budować szacunek i otwartość wobec różnorodności kulturowej.

Projekt obejmuje organizację cyklu edukacyjnych wycieczek oraz wyjazdów do muzeów, galerii, teatrów i opery uczniów Szkoły Podstawowej w Obrubnikach. Wyjazdy zwiększą dostęp uczniów do kultury, również tzw. kultury wysokiej oraz umożliwią kontakt ze sztuką, która zostanie im przekazana przystępnie i atrakcyjnie.

Czas  przewidziany na realizację projektu to: pażdziernik 2023 – kwiecień 2024.