Programy, projekty, akcje

Narodowy Program Rozwoju Czytelnictwa

Szkoła realizuje ,,Narodowy Program Rozwoju Czytelnictwa 2.0.na lata 2021 - 2025" - Priorytet 3

na zakup nowości wydawniczych.

W ramach projektu poszerzyliśmy ksiegozbiór  biblioteki szkolnej o literaturę dostosowaną do wieku, rozwoju i zainteresowań czytelników. Książki, które zakupiliśmy w sposób nieszablonowy poprowadzą ucznia przez wydarzenia historyczne, rozbudzą cikawość i zakorzenią poczucie dumy z bycia Polakiem. Z propozycji rynku wydawniczwgo wybraliśmy pozycje ciekawe graficznie, bogate w treść, które wiedzę przekazują w sposób nowatorski.

Dobór odpowiedzniej literatury sparwi, że czytanie stanie się przyjemnością, tym samym wzmocni kompetencje czytelnicze dzieci i młodzieży. Dzięki nim będzie łatwiej pokonywać trudności wynikające z otaczajacej rzeczywistości. Poprzez literaturę chcemy ukształtować przyszłego świadomego obywatela, angażującego się w działania na rzecz rozwoju siebie, lokalnej społeczności i państwa.

Zaplanowano szereg działań stacjonarnych, między innymi: założenie bibliotecznego klubu historycznego,  otwarte lekcje historii dla rodziców i społeczności lokalnej, konkurs czytelniczy na ,,Super książkę". W przestrzeni wirtualnej , na szkolnym kanale YouTube będą publikowane krótkie recenzje w  formie podcastów na temat przeczytanych książek lub czytane fragmenty książek, by zachecić uczniów do sięgania po zakupioną literaturę. Zaplanowano gminny konkurs czytelniczy na promocję książki historycznej i  wizytę naszych uczniów w Gminnej Bibliotece Publicznej.